Wyjątkowa liczba.

Kto by pomyślał, że dwudzieste urodziny będę świętować na Madagaskarze. Od kilku lat nie przepadam za obchodzeniem tego święta. Nie wiem dlaczego… Przestało mi ono sprawiać przyjemność i próbowałam się tylko ukryć przed zbyt dużą uwagą, która się na mnie skupiała. Nie pamiętam nawet swoich zeszłorocznych urodzin, a osiemnastych nie świętowałam w żaden wyjątkowy sposób. Jednak te w tym roku są inne. W końcu przestaję mieć już naście lat, a wchodzę w dziesiątki. Większość ludzi w moim wieku zastanawia się nad swoją karierą i próbuje znaleźć drogę do stabilnego życia. Nie ja. Owszem, czasem jest to przerażająca perspektywa – nie wiedzieć, co się stanie, co mnie spotka i czy sobię poradzę. Ale na tym właśnie polega życie. Nie chcę zmarnować go na robieniu rzeczy, które mnie nie interesują. Chcę, by było pełne wrażeń, przygód i doświadczeń. Być może za kilka lat będę miała inne potrzeby, ale dopiero wtedy zacznę się nimi przejmować. Wiele osób może uznać to za nierozsądne, jednak dla mnie jest to ekscytujące.

Bo jak nie teraz, to kiedy?

Kiedy mam podróżować, spać w namiotach i poznawać ludzi z całego świata? Za dziesięć lat? Dwadzieścia? Czy na emeryturze? Właśnie teraz mam na to czas i ochotę. Słucham jakiegoś wewnętrznego głosika, który podpowiada mi, co mam robić. Tak zwanej intuicji… Dlatego zostawiłam wszystko i przyjechałam na Madagaskar. Poczułam, że to jest coś, czego pragnę i potrzebuję w tym momencie. Mam tutaj okazję zakosztować innego życia, które nie sposób sobie wyobrazić. I jestem szczęśliwa :). Poznaję nową kulturę, mogę zwiedzić ten piękny kraj i zrobić coś dobrego dla innych. Jest to niesamowicie budujące. Zostając w Polsce, nigdy bym nie doświadczyła czegoś takiego. Jestem zdania, że człowiek najlepiej uczy się przez doświadczenie, a od my dziecka jesteśmy ograniczani tylko do ławek szkolnych. Kończąc edukację niewiele wiemy o świecie, za to mamy w siebie doskonale wpojony system: szkoła, studia, praca, kariera, emerytura. Jeżeli komuś to odpowiada, to świetnie – trzymam kciuki! W końcu każdy lubi co innego, a świat byłby nudny, gdyby wszyscy pragnęli tego samego. Jednak znam tyle osób, które chciałyby od życia czegoś więcej, a jednak nie wyobrażają sobie podjąć ryzyka, żeby spełniać swoje marzenia. I to jest smutne… Bo ten system został wymyślony przez ludzi – takich samych, jak my. Zatem, skoro oni mogli stworzyć taką rzeczywistość, to my możemy ją zmienić. A na świecie jest miejsce dla każdego i dopóki podążamy za głosem serca, to wszystko powinno się ułożyć.

Moje piękne urodziny 🙂

Dzisiaj wstałam wcześnie rano, promienie słońca obudziły mnie przed budzikiem. Poszłam do szkoły poprowadzić zajęcia, a tam czekała mnie niespodzianka. Dzieci zaśpiewały dla mnie ”Happy birthday”, kochana Ony z Fundacji musiała im powiedzieć o moich urodzinach. Potem poszliśmy pobawić się z dziećmi w domu dziecka. Wieczorem z kolei idziemy na urodzinową kolację. Świętuję je z ludźmi, których znam zaledwie od dwóch tygodni – i jest idealnie. Rok temu nie wpadałabym na to, że tak będę obchodzić swoje dwudzieste urodziny. W życiu nie doświadczyłam tyle, ile w przeciągu ostatnich kilku miesięcy. Nadal wiem o świecie niewiele i jeszcze mnóstwo nauki przede mną. Mimo to, dowiedziałam się o sobie bardzo dużo, a to wszystko dzięki temu, że podjęłam ryzyko, aby szukać swojego miejsca i spełniać marzenia. I tego, w dniu swoich urodzin, życzę każdemu!

11 Replies to “20 urodziny na Madagaskarze!”

  1. Marysiu kochana, z wielką przyjemnością czytam i oglądam. Serce rośnie…
    Mark Twain napisał kiedyś: “Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.”
    Ty z pewnością nie będziesz żałowała. Korzystaj, realizuj marzenia i ciesz się życiem!
    Spóźnione, ale szczere serdeczne życzenia urodzinowe.

  2. Pięknie napisane. Życzymy spełniania marzeń, samych pięknych dni i trzymamy kciuki🌷🌷🌷🌷🌷

  3. Pięknie napisane Marysiu! ❤ Podziwiam Twoją odwagę! Życzę Ci mnóstwo radości i ciągłego spełniania marzeń 🙂 Ściskam i przesyłam pozdrowienia :* ❤

  4. Samych radości w dniu dzisiejszym i udanej imprezy. Dużo prawdy i Twojej życiowej odwagi widać w tym wpisie. No to życzę więcej podróży 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *